Şeffaf Plak Ortodonti

Şeffaf Plak Ortodonti

ŞEFFAF PLAK NEDİR?

Şeffaf Plak tedavisi aslında bir ortodontik tedavidir, tek fark dişleri tel takmadan düzeltmek mümkün hale gelmiştir.

TEDAVİ SONUNDA DİŞLERİM NASIL OLACAK BELİRLEYEBİLİR MİYİM?

Hasta ve hekim tedavi sonunda dişlerin nasıl olacağını üç boyutlu modellerde görerek üretim onayı verirler. Böylece size özel gülümseme tasarımını hekimizle beraber yapabilirsiniz. Tedavi sonunda istemediğiniz bir sonuçla veya süprizle karşılaşmaz ve hayal kırıklığına uğramazsınız.

DİŞ TELİ OLMADAN DİŞLER NASIL DÜZELİYOR?

Dişlerinizi bilgisayarda düzeltip, istediğiniz şekli 3 boyutlu yazıcıdan çıkardıktan sonra üzerine esnek şeffaf plak basarak üretilir. Her plak 0,5 mm düzeltilmiştir ve bu düzelen plağı dişlerinize geçirdiğinizde dişler de bu plağın içine girmeye zorlanarak dişlerin hareketi sağlanır ve böylece dişler her plak değişiminde biraz daha hareket eder.

ŞEFFAF PLAKLAR NEREDE, NASIL ÜRETİLİYOR?

Özel silikonlar ile ölçüleri alındıktan sonra üç boyutlu modelleme yöntemi ile bilgisayar ortamında sanal modeller oluşturulmaktadır. Bilgisayar ortamında oluşturulan bu modeller üzerinde dişlere bilgisayar simülasyonu ile istenilen hareketler verilerek kişinin isteğine göre bitim hali bilgisayar üzerinde belirlenir.

ŞEFFAF PLAK İLE TEDAVİ BİTİMİNİ GÖREBİLİR MİYİM?

Evet şeffaf plak ile tedavi sonucunu görmekle kalmaz ayrıca doktorunuzla beraber istediğiniz gibi planlama ve gülüş tasarımı yapabilirsiniz.

DİŞLERİM ÇOK ÇAPRAŞIK ACABA BENİM DİŞLERİMİ DE DÜZELTEBİLİR Mİ? HER DİŞE YAPILIR MI?

Dişlerin çok çapraşık olması tedavinin sonuç vermeyeceği anlamına gelmez, ciddi çapraşıklık problemlerinde kullanılabilir ancak şeffaf plak tedavisinin yapamadığı birkaç spesifik diş hareketi vardır.

 

ŞİMDİ RANDEVU ALIN